Zwierzęta w mieszkaniu – jak sobie ułatwić wspólną egzystencję?

Posiadacze zwierząt domowych niestety nie mogą ignorować swoich ukochanych czworonogów podczas urządzania mieszkania. Musi być ono tak zaaranżowane i tak umeblowane żeby i nam żyło się dobrze i naszym pupilom. Co to oznacza?

Kiedy mamy kota musimy pamiętać oczywiście o tym, żeby znaleźć miejsce na jego kuwetę. Najlepsza kuweta jest zamykana, bowiem nie wydziela się z niej nieprzyjemny zapach i gdy nie zmienimy jej chwilkę nie wygląda nieestetycznie. Niestety zajmuje ona dość sporo miejsca, więc musimy postawić ją gdzieś, gdzie nie będziemy się o nią potykać. Wiele osób decyduje się na umiejscowienie jej w łazience. Problem polega jednak na tym, że łazienka często jest zamknięta, bo się kąpiemy czy robimy coś innego, a wtedy kot w potrzebie nie może się tam dostać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jednak przedpokój, ale z dala od drzwi i głównego pasu ruchu. Trzeba oczywiście pamiętać także, aby gdzieś postawić kocie miski – tę z jedzeniem i tę z wodą. Koty, jak to koty lubią też drapać i w ten sposób tępią sobie pazurki. Jeśli więc nie chcemy mieć zniszczonych mebli powinniśmy pamiętać o postawieniu kotu drapaka, albo przynajmniej kartonu, który będzie mógł podrapać.

drewniane podłogi warszawa podłogi drewniane warszawa podłogi z drewna salon warszawa https://kupmeble.pl/oferta/krzesla-biurowe

Psy nie potrzebują ani drapaka, ani kuwety, ale w przeciwieństwie do kotów, które lubią spać w dziwnych, niedostępnych dla innych miejscach, muszą mieć swoje porządne posłania dla psów. Inaczej będą spać w naszych łóżkach, co i tak się bardzo często zdarza.

www.walkaznalogami.com.pl