Wszyscy jesteśmy architektami wnętrz

Jeśli chodzi o estetykę i urządzanie mieszkania to każdy z nas ma na ten temat zdanie. Nie każdy oczywiście odebrał wykształcenie w tej dziedzinie, nie każdy ogląda wnętrzarskie blogi czy czasopisma, a nawet raz do roku katalog najsłynniejszego, szwedzkiego sklepu z meblami, ale każdy z nas twierdzi, że się na tym zna.

Jeśli chodzi o urządzanie mieszkania to nigdy nie chcemy nikogo słuchać. Rady przyjaciół, rodziny, a nawet partnera często wydają nam się niepotrzebne, irytujące czy głupie. Sami chcemy decydować co się znajdzie w każdym pomieszczeniu, jaki kolor mają mieć ściany i gdzie kupimy oraz, jak ustawimy meble.

Czasem to wynika z tego, że po prostu chcemy mieć rację, a kiedy indziej po prostu z tego, ze kiedy myślimy o tym, że przez najbliższe kilka lat będziemy w tym mieszkaniu przebywać to chcemy żeby wyglądało tak, aby nam było przyjemnie. Lubimy jakiś kolor, chcemy się nim otaczać, a więc bardzo często ląduje on na ścianach. Jeśli nie malujemy nim ścian to przynajmniej dopieramy, jak najwięcej dodatków w naszym ulubionym fiolecie, błękicie czy zieleni. Jeśli lubimy książki i mamy ich dużo to dbamy przede wszystkim o to, aby było w naszym mieszkaniu dużo regałów, na których je ustawimy. Jeśli lubimy kwiaty to także staramy się, aby było ich jak najwięcej, bo wśród kwiatów mieszka się o wiele bardziej przyjemnie niż bez nich. Mieszkanie pełne naszych osobistych akcentów jest o wiele lepsze. Cóż z tego, że czasem naszym najbliższym lub gościom się niezbyt podoba.

płytki imitujące beton Odzież robocza Wrocław www.zdrowsze.net.pl