Tradycja vs nowoczesność

Urządzenia mieszkania nie jest łatwą sprawą. Trzeba bowiem zadecydować o tym, jak będziemy żyć przez kolejne kilka lat. Musimy także zdecydować o tym, w jakim stylu chcemy się codziennie budzić i zasypiać po ciężkim dniu.

Są tacy, którzy wybierają nowoczesny design. Wszystko jest stalowe, szklane i nowoczesne. Stoły to najczęściej szklane, czyste blaty na stalowych nóżkach, skórzane kanapy i fotele czarne lub białe i proste czarne meble – szafy i regały. W takich mieszkaniach nie ma miejsca na bibeloty, na szydełkowane kapy i ciepłe koce. Dlatego ci, którzy lubią ciepłe i przytulne wnętrza raczej się na taki wystrój nie decydują.

Osoby, które cenią przytulność i prostotę, ale w innym stylu wybierają raczej klasyczne drewniane meble. Często są to meble sosnowe, ale oczywiście może być też buk czy jesion. Sosna jest jednak najjaśniejsza, najpopularniejsza i najbardziej przytulna. Takie są szafy na ubrania, regały na książki, stoły i krzesła. W takich mieszkaniach często jest miejsce na bujany fotel albo na zamszowy, duży fotel, w którym możemy usiąść i poczytać książkę. Tutaj też mamy mnóstwo bibelotów. Na półkach stoją figurki, często pamiątki z różnych podróży, na ścianach wiszą obrazki i zdjęcia. W oknach wiszą kolorowe firanki, a na kanapach jest mnóstwo ładnych, kolorowych poduszek.

Mieszkania nowoczesne są pewnie bardziej eleganckie. Mieszkania tradycyjne są za to o wiele bardziej przytulne i często bardziej przyjemne, widać, że takie mieszkania mają duszę.

Czytaj więcej o nowej rolecie w stylu shabby chic