Mieszkanie pełne cudów

Czasem oglądamy katalogi i zdjęcia w Internecie i szukamy tam czegoś, co możemy przenieść do swojego mieszkania. Chcemy bowiem żeby było ono, jak najbardziej oryginalne, ciekawe, kolorowe, żeby nie wyglądało tak, jak mieszkania wszystkich naszych znajomych. Jeśli tego nie chcemy musimy się naprawdę postarać – uruchomić wyobraźnię i zaszaleć. Wynik może być niesamowity.

Zamiast szukać odpowiedniej farby do każdego pomieszczenia zastanówmy się nad innym rozwiązaniem. Możemy nakleić na ścianę fototapetę i tym samym zrobić z pokoju las a z przedpokoju pustynię, albo odwrotnie. Możemy też nakleić na ścianę w salonie dużą naklejkę albo kilka małych. Tego typu rzeczy są teraz sprzedawane w sklepach a także w sklepach internetowych, zwłaszcza zagranicznych, gdzie możemy znaleźć coś niezwykle oryginalnego. Możemy też na ścianach powiesić filmowe plakaty albo zdjęcia w ciekawych ramkach. Możemy poszukać regałów, na książki, które mają nietypowy kształt lub kolor.

Jeśli chodzi o miejsca do siedzenia, to możemy kupić do salonu włochate pufy albo takie pufy, które wyglądają, jak ogromne obite tworzywem worki. Są nie tylko ciekawe wizualnie, ale i bardzo wygodne. Zasłony możemy powiesić także w jakimś nietypowym kolorze, albo zdecydować się na zwykłe, proste verticale poznań.

Wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni. Lepiej jednak żeby mieszkanie stanowiło spójną całość, a nie zbiór przypadkowych przedmiotów i rozwiązań aranżacyjnych. W takim miejscu z pewnością będziemy czuli się lepiej. Do tego nasi znajomi chętnie nas będą odwiedzać, jeśli w naszym mieszkaniu będzie ładnie i oryginalnie.

Firany zasłony