Meble nowe czy używane?

Kiedy meblujemy swoje mieszkanie marzymy o tym, żeby było piękne. W końcu zazwyczaj mamy w nim spędzić kolejne kilka lub kilkanaście lat. Będziemy w nim mieszkać, wychowywać dzieci, zapraszać gości, spać, budzić się i przygotowywać posiłki. Zwracamy więc uwagę na funkcjonalność ale także na estetykę. Wybór mebli to trudna sprawa bo są one najważniejszym elementem mieszkania, jest ich najwięcej i często to one nadają przestrzeni charakter. Jakie więc meble kupić, żeby długo nam służyły i były piękne oraz, przede wszystkim, gdzie?

Można oczywiście kupić meble w najbardziej znanym szwedzkim sklepie meblowym. Jest tam dość duży wybór mebli różnego rodzaju i ceny tam nie są zbyt wysokie. Jednakże sporym mankamentem jest to, że w sklepie tym zaopatrują się wszyscy, a więc nasze mieszkanie nie będzie urządzone zbyt oryginalnie. Można wtedy postawić jedynie na oryginalne dodatki do sypialni, bo one mogą być bardziej indywidualizowane.

Dobrym źródłem nietypowych, oryginalnych mebli są giełdy i targi staroci oraz różnego rodzaju komisy z tego typu rzeczami. Możemy tam kupić nie tylko po prostu dobre, choć używane, wyjątkowe i doskonałej jakości meble ale i prawdziwe antyki. Czasem sprzedający nawet nie wiedzą, jakie mają perełki, a my możemy dzięki temu, za niewielkie pieniądze urządzić nasze mieszkanie w niezwykły sposób.

Można też polować na meble w Internecie, bo i tam ludzie pozbywają się tego, czego już nie potrzebują. Tam także znajdziemy wspaniałe, wyjątkowe okazje meblowe.

www.stocznie.net.pl