Ładne mieszkanie to także ładne oświetlenie

To, jakie oświetlenie dobierzemy do mieszkania ma olbrzymie znaczenie. W końcu to, jakie lampy i abażury wybieramy także ma wpływ na to, jak przestrzeń mieszkalna będzie wyglądać. Chodzi przecież o to, aby było jasno i przytulnie, albo wręcz przeciwnie.

Ciepłe, miłe światło powinno być przede wszystkim w salonie. To pokój, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, gdzie przyjmujemy gości. Zarówno my sami, jak i ci, którzy nas odwiedzają powinni się czuć dobrze. Warto wiec zadbać o górne światło. Niech to nie tylko będzie dobra żarówka, ale i cała lampa w ciekawym kształcie lub jakiś fikuśny, oryginalny abażur. Znajdziemy je z pewnością w sklepach z oświetleniem. Wybór jest teraz naprawdę bardzo duży. Przyda się także jakieś boczne oświetlenie, to możebyć stojąca lampa a mogą być kinkiety nowoczesne, które także są ciekawym rozwiązaniem.

Są tacy, którzy nie lubią ciepłego światła, wolą oszczędne, punktowe, zimne oświetlenie. Takie także można sobie w mieszkaniu zainstalować. Może być ono na suficie, można zainstalować je na ścianach, a może być także elementem mebli.

Ważnym pomieszczeniem jeśli chodzi o oświetlenie jest sypialnia. Potrzebujemy tam światła nastrojowego takiego, które odpowiednio będzie budować napięcie w ważnych chwilach. Przydaje się tam także odpowiednia nocna lampka do czytania, bowiem i tej aktywności często oddajemy się przed snem.

Także w kuchni warto mieć dobre światło i ładną wiszącą nad kuchennym stołem lampę. Tam bowiem się gotuje i je, a to bardzo ważne czynności.

www.naskore.net.pl