Kolory, dużo kolorów!

Jeśli jesteśmy osobami, które pozytywnie patrzą na świat i cieszą się zżyciem to często widać to w naszym sposobie ubierania się, w tym jakich wyborów zakupowych dokonujemy. Często też ujawnia się to w tym, jak chcemy urządzić swoje mieszkanie. Optymizm bowiem ma kolor a w zasadzie wiele kolorów i warto się nimi otaczać, aby cały czas czuć się dobrze i radośnie oraz cieszyć się życiem.

Kiedy więc robimy remont lub wreszcie wprowadzamy się do swojego wymarzonego mieszkania pamiętajmy o tym, aby było kolorowe i piękne.

Przede wszystkim ściany. Pomalujmy ściany we wszystkich pomieszczeniach na różne kolory. Biały jest praktyczny i elegancki i pasuje do każdego wystroju wnętrz, ale przecież jest dość nudny, warto więc o nim na trochę zapomnieć. Kuchnię możemy pomalować na zielono. Użyć nawet dwóch odcieni i jedną ze ścian zrobić ciemniejszą, a pozostałe jaśniejsze. Zieleń doskonale sprawdzi się w tym właśnie pomieszczeniu. Żółć zaś możemy użyć w salonie. Warto, aby był słoneczny i radosny, aby gościom siedziało się w nim bardzo miło. Możemy do niego dopasować jakieś ciepłe akcenty – czerwone, pomarańczowe. Kapy i poduszki. Możemy poszukać nawet indiańskich wzorów, które są przytulne i ładne.

Sypialnia niech będzie łagodniejsza. Może delikatny grafit lub jasna szarość? To dość kontrowersyjne rozwiązanie, ale może się sprawdzić. Taki kolor koi, uspokaja, sprawia, że po ciężkim dniu powoli przygotowujemy się do snu.

Takie mieszkanie z pewnością będzie ładne. Możemy jeszcze przedpokój pomalować na fioletowo, a łazienkę na niebiesko.

www.naskore.net.pl