Jak urządzić pokój dla dziecka?

Kiedy spodziewamy się dziecka nasze życie się zmienia i my musimy zmienić sporo, także w urządzeniu mieszkania. Najczęściej jeden z pokojów od razu zostaje zamieniony na pokój dziecięcy i wtedy jeszcze tylko trzeba się zastanowić, jak go zaaranżować.

http://horusgroup.eu/systemy-wewnetrzne/verticale/verticale-zaluzje-pionowe/

Często przyszli rodzice czekają ze zmianami dopóki nie poznają płci dziecka. Przecież pokój dla dziewczynki będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dla chłopca. Czy aby na pewno? Są dwie szkoły.

Niektórzy rodzice tak urządzają pokój dziecinny, że od razu widać czy zamieszka w nim chłopiec czy dziewczynka. Na ścianach króluje róż, albo błękit w zależności od płci i mnóstwo gadżetów przypomina o tym czy w pokoju zamieszka jakaś Kasia czy Marcin. Dlatego urządzenie pokoju jest dość proste, bo można skupić się na lalkach i księżniczkach, na różowych dodatkach lub na samochodach, samolotach i niebieskich akcesoriach. Markowe dywany dziecięce Lorena Canals http://kiddyfave.com/lorena-canals,370,0.html w atrakcyjnej cenie.

Są jednak rodzice, którzy bardziej zachowawczo podchodzą do sprawy i wybierają bardziej uniwersalne rozwiązania, jak chociażby zieleń czy żółć na ścianach, a jako dodatki misie czy pieski, czyli zwierzaki lubiane przez chłopców i dziewczęta. Często rodzice myślą też o tym, że pokój ten będzie dziecku służył przez długi czas także wtedy, gdy będzie ono starsze, a więc starają się aby nie było tam zbyt wiele motywów, które przyswaja się tylko, gdy jest się zupełnie małym.

Tak czy inaczej pojawienie się dziecka wymusza zmiany w urządzeniu mieszkania i trzeba się na to bardzo dobrze przygotować.

www.ruchazdrowie.com.pl