Co zrobić żeby mieszkanie wyglądało na większe i jaśniejsze?

Mieszkania są bardzo różne. Mamy takie, które są przestronne i słoneczne. Gdy do nich wchodzimy od razu mamy ochotę tam zostać. Są jednak takie usytuowane niefortunnie, posiadające niewielką liczbę okien i małe pomieszczenia. Często nie mamy wyjścia i musimy w nich mieszkać więc robimy wszystko, aby wyglądały dobrze, czyli na jaśniejsze i większe.

Oczywiście najważniejsze są ściany. Im mają ciemniejszy kolor, tym bardziej optycznie pomniejszają mieszkania. Jeśli więc chcemy aby pokoje i kuchnia wyglądały na większe to koniecznie pomalujmy ściany na biało lub na jakiś inny pastelowy kolor. Unikajmy granatu, ciemnej zieleni, śliwki czy szarości. Takie kolory wyglądają na ścianach niezwykle i są bardzo oryginalne, ale niestety na nie mogą sobie pozwolić tylko właściciele naprawdę dużych mieszkań.

Podobnie jest z czarnymi meblami. One także zmniejszają optycznie przestrzeń i sprawiają, że mieszkanie wygląda mniej przytulnie. Poza tym na takich meblach widać kurz i to wygląda mało estetycznie. Dlatego o wiele lepszym pomysłem jest kupno mebli jasnych, sosnowych. Są nie tylko ładne, ale i idealnie komponują się z przestrzenią.

Oczywiście warto także postawić na dodatki. One także są w stanie pomóc nam w rozjaśnieniu i powiększeniu optycznym wnętrz. Niech kapy na łóżka i krzesła będą jasne. W oknach zawieśmy jasne zasłony lub rolety czy żaluzje. To z pewnością pomoże. Do tego jasny obrus na stół i duży, jasny dywan. Takie mieszkanie od razu zrobi się bardziej słoneczne i bardziej przytulne.

http://witek.pl/65-toaletki